zpět na seznam

Koonarang Nunnuccal

Koonarang pochází z Queenslandu.

 

Koonarang byl vychováván svými prarodiči na okraji malého města Yelarbon v Queenslandu. Je prarodiče částečně vlastnili tabákovou farmu, kde neúnavně pracovali, aby Koonarangovi a jeho sestře zajistili obživu. Kromě přístřeší a výchovy poskytli Koonarangovi také mnoho vědomostí o původních kulturních tradicích na jejich území, tzv. Minjerribah (North Stradbroke Island).

Příběhům snění se tedy Koonarang učil od mala a velmi si je zamiloval. Za svůj život stačil procestovat Austrálii tak, že žil v malých komunitách a pracoval jako zdravotník, čímž se jeho vztah k zemi, předkům a jejich tradicím ještě prohloubil.

Koonarang je velmi vzdělaný a ke své práci i k umění přistupuje s velkou pokorou a respektem. Neustále se snaží překročit hranice umělecké tvořivosti, která je kategorizována pouze jako domorodá a snaží se zaujmout něčím novým. Tečky, které na svých obrazech používá často připomínají řetízky navlečených perel.  

Během velmi krátké doby se Koonarangovi podařilo získat ocenění v Indigenous Section na Royal Brisbane Show v roce 2005 a 2006 (s oběma cenami souvisela veřejná výstava v Queenslandském Parlamentu) a nyní i v roce 2007.

Díla autora v nabídce

Djarlo (Fire)